2015. All rights reserved.

 

Sledujte naše novinky

Všetky včelári vedia ako je nutne, pri obsluhe a obhliadke úľa na jar a na jeseň, uchovanie tepla v hniezde včelej rodiny. V úľoch z penopolyuretanu v drevených «stropy” nie su nutne. Ponúkame Vašej úvahe vhodnú pláštenku pre úľ z penopolyuretanu.  Používať pláštenku pri obhliadke PPU je dostatočne otvoriť potrebnú časť nadstavka, a zvyšok bude pokrytý, čo umožni zachrániť teplo a kľud včiel.

Ponúkame k vašej úvahe novy výrobok: Termo kamera z PPU pre chov matiek. Vyrobená na baze 10 rámikového úľa. Termokamera z PPU vybavená:

1. Monitorovacím zariadením na sledovanie teploty vnútre kamery

2. Monitorovacím zariadením na sledovanie urovná batérie

3. Napájacím priamo uhlovým konektorom (12W) pre zapojenie do siete alebo akumulátora

4. Konektorom okrúhlym na podanie napätia na teny (12W)

Konvertorom napätia 220V -> 12V pri nabíjaní od elektrickej sieti

Strecha

Kŕmidlo (Univerzálne kŕmidlo, ktoré môže byt namontovane nad ľubovoľným nadstavkom úľa (obvykle na hornom nadstavku pod strechou). Určené na použitie 2 druhov krmív: tvrdého a tekutého. Celkový objem kŕmidla pre 12 rámikový úľ – 5l, objem pre tekutú časť do 4l; celkový objem kŕmidla pre 10 rámikový úľ -4l, objem pre tekutú časť do 3l. Pritom, ak vyvŕtať malé otvory v bočnej stene kŕmidla a namontovať nádobku, tak naplnenie krmiva môže sa uskutočniť bez otvárania strechy (odporúčame opracovať povrch kŕmidla, po ktorej ide včela k tekutému krmivu, brusným papierom pre vytvorenie nerovnosti v povrchu)).

Nadstavok pod 145 rámik

Nadstavok pod 230 rámik

Nadstavok pod 300 rámik

Dno, vybavené sieťkou a zatváracou záclonou

Priechodne dno

Mikronukleus jednomiestny na 2 rámiky s kŕmidlom. Ozdoba letáča a letáčovej dosky vyplňuje sa chovateľom v súlade s jeho technológiou chovu matiek. Pre zabezpečenie matky tvrdým krmivom bude dostatočne dát tam umelý pohárik.

Vstavaná (zastavaná) doska úľová z PPU pre 230 nadstavok. Vstavaná (zastavaná) doska úľa alebo rozdeľovacia doska z PPU, určená na oddelenie hniezda včelej rodiny od voľnej časti úľa alebo priestoru úľa na časti, napríklad pri  formovaní  vývodov, nukleusov. Rozmer 45,4 cm (47,4 cm s «plecami») х 23,6 cm х 2,5 cm (po obvode). Pripomíname, že materiál sa dobre frézuje (reze sa), v prípade že Váš úľ sa “skrivil”, vstavanú (zastavanú) dosku z PPU sa da odrezať podľa rozmeru Vášho úľa bez poškodenia materiálu.

Vstavaná (zastavaná) doska pod 300 nadstavok. Rozmer 45,4 cm (47,4 cm z «plecami») х 30,5 cm х 2,5 cm (po obvode).

8-ramikovy úľ  plnej výbavy (vybavené dno, nadstavok z kovovými rohami a strecha). Strecha úľa vyrobená z možnosťou uloženia úľa jedného na druhy. Do dna a nadstavka zabudovane kovové vložky pre pohodlne otvorenie zalepeného nadstavka.

Nadstavok 8-ramikoveho úľa, vybaveného kovovými rohami pod “plecia” rámikov.

Foto komponentov Cenník Návod Videa Kontakty Hlavná stránka
Hlavná stranká Главная страница Główna Principale Principal Home Accueil Home